Szkoła Podstawowa nr 1 im. Generała Franciszka Kleeberga w Ząbkach

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Generała Franciszka Kleeberga w Ząbkach

Nasz facebook 
 
godlo_polski
05-091 Ząbki ul. Piłsudskiego 35
Tel: (22) 781-61-93
e-mail: sekretariat@sp1zabki.pl

Raport z gry miejskiej „Rajd historyczny - Ząbki - Niepodległa 2020”

W dniu 9.10.2020r. uczniowie klas: VA, VIB,  VIC,  VI F  i VIG  pod dowództwem swoich wychowawców wzięli udział w emocjonującym wydarzeniu jakim był “Rajd historyczny- Ząbki - Niepodległa  2020“, do którego uczniowie i nauczyciele zostali zaproszeni przez pana Marcina Kołotę i dyrekcję szkoły w związku z obchodami stulecia Bitwy Warszawskiej.

O godzinie 9.50 wszyscy uczestnicy gry stawili się w sali gimnastycznej, gdzie pani dyrektor Agnieszka Piskorek przedstawiła uczniom organizatora pana Marcina Kołotę. Po krótkim przedstawieniu celu i regulaminu gry oraz przekazaniu kopert z rozkazami zwiadowcy udali się na rekonesans, na teren Ząbek. Zadaniem zwiadowców było jak najszybsze wykonanie rozkazów, których treść przybliżała sylwetki postaci i wydarzeń historycznych zapisanych w nazwach ząbkowskich ulic związanych z Bitwą Warszawską.   Gra miejska toczyła się w rejonach ulic Józefa Piłsudskiego, Ks. Ignacego Skorupki, Szwoleżerów, Obrońców, Lotniczej, Saperów, Szkolnej, Kwiatowej i Bratniej. Przebieg gry był emocjonujący i trzymający uczestników w pełnej gotowości do wykonania zadań. Wszyscy aktywnie i z zapałem uczestniczyli w poszukiwaniu miejsc związanych z historią Bitwy Warszawskiej i wplecioną w jej przebieg historią naszego miasta. Niektóre pytania wymagały od uczestników „bystrego oka” i „szybkich nóg”, zdarzały się jednak takie, nad którymi trzeba było się nieco „nagłowić”, ale w tej grze dozwolone było korzystanie z niezbędnika, jakim jest TIK.  Każda klasa musiała się wykazać dobrą strategią i taktyką, posłuchem wobec swoich „dowódców”, dobrą współpracą zespołu oraz szybkością i wytrzymałością.                                                                                

Punktualnie o godzinie 12.20 zespoły klasowe stawiły się ze swoimi wychowawcami w sali gimnastycznej w celu złożenia raportów z wykonania powierzonych rozkazów. Zwycięska drużyna wykonała rozkaz w 100% a pozostałe drużyny, które zajęły drugie, trzecie i kolejne miejsca uzyskały niewiele niższe wyniki. Zespoły zostały nagrodzone pucharami i dyplomami. Każdy z uczestników zwycięskiej drużyny otrzymał też grę w formie planszowej. Nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć podczas wręczania nagród przez panią dyrektor Agnieszkę Piskorek i pana Marcina Kołotę.                                                                                                       

“Rajd historyczny 2020” był wspaniałym wyzwaniem dla młodzieży. Uczniowie wykazali się zaangażowaniem i współpracą w zespole, wiedzą historyczną o Bitwie Warszawskiej, znajomością historii i topografii swojego miasta oraz szybkim i sprawnym poruszaniem podczas wykonywania zadań.

 

                                                       Wychowawcy klas: VIA, VIB, VIC,  VIF, VIG oraz VA