Wycieczka do Torunia

1 czerwca 2016r. nasza klasa razem z klasą IIg była na wycieczce w Toruniu.
Naszą przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania miasta, po którym oprowadzała nas pani przewodniczka.Widzieliśmy Krzywą Wieżę, która jest odchylona od pionu o 146 cm. Sami mogliśmy sprawdzić czy tak jest naprawdę oraz wysłuchaliśmy legend związanych z wieżą.

Po drodze widzieliśmy Spichlerze, barokowy Pałac Dąmbskich, Kamienicę Pod Gwiazdą , dom i pomnik Mikołaja Kopernika, bramę Ratusza Staromiejskiego oraz Kościół Mariacki. Mogliśmy pogłaskać pomnik Psa Filutka oraz pocałować żaby na pomniku Flisaka Uśmiech.
Zobaczyliśmy duży zegar z jedną wskazówką na Bazylice Katedralnej św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty. W kościele tym znajduje się chrzcielnica Mikołaja Kopernika i średniowieczny dzwon Tuba Dei odlany w 1500r.
Po zwiedzaniu miasta mieliśmy przerwę na kupowanie pamiątek Uśmiech.
Kolejną atrakcją Torunia był seans „Cudowna Podróż” w Planetarium. Oglądaliśmy rozgwieżdżone niebo, różne gwiazdozbiory i związane z nimi greckie mity. Lecieliśmy rakietą oraz lądowaliśmy na Księżycu i Marsie. Widzieliśmy pierścienie Saturna, chmury Jowisza oraz Słońce. Ta podróż bardzo nam się podobała.
Po seansie poszliśmy na obiad do Baru Małgośka. Wszystkim dopisywał apetytUśmiech.
Ostatnim miejscem, które zwiedziliśmy w Toruniu było Muzeum Piernika. Mogliśmy tam zobaczyć jak dawniej robiono pierniki, drewniane formy piernikarskie, stare maszyny i piece oraz receptury na pierniki.
Na tym zakończyła się nasza przygoda z Toruniem.
Wycieczka bardzo nam się podobała Uśmiech.

Nina Kalinowska z klasy 2H
oraz mama Ninki