Obchody Dnia Legend

Klasy 3a, 3d i 3f w minionym tygodniu wspólnie świętowała Dzień Legend Polskich – dzień nawiązujący do uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Klasa 2f przygotowała tego dnia patriotyczny występ słowno-muzyczny pod hasłem: „Dla Ciebie Polsko!”, który mogły oglądać inni uczniowie.

Następnie trzy klasy wspólnie przypomniały sobie  legendy polskie nawiązujące m.in.:  do powstania państwa polskiego, legendy o królu Kraku czy Bazyliszku oraz inne.

Na koniec klasy biorące udział w Dniu Legend sprawdzały swoją wiedzę podczas quizu wiedzy o legendach. Rywalizacja była bardzo zacięta, a punktacja wyrównana.

Cieszymy się, że mogłyśmy wspólnie z uczniami właśnie w taki sposób świętować 100 -odzyskania przez Polskę niepodległości!

wychowawczynie klas:

Ewa Stolarska