Doradztwo zawodowe

We wtorek (11.10.2018 r.) klasa If wybrała się do sklepu rybnego znajdującego się w Ząbkach.

Pani Helenka i pan Wiesław – właściciele sklepu, a tym samym dziadkowie chłopców z naszej grupy – przywitali nas z radością i zarazili swoją pozytywną energią. Ich entuzjazm dało się odczuć w każdej sekundzie przebywania w ich małym egzotycznym raju, który prowadzą razem od kilkunastu lat.

Dzieci miały okazję poznać pracę ekspedienta, właściciela sklepu i handlowca; zaznajomić się z różnorodnymi gatunkami ryb; dowiedzieć się skąd pochodzą, czym się różnią oraz jak wyglądają. Dzięki degustacji łososia uczniowie mogli również poznać jego smak.

Nie obyło się też bez ciekawych historii związanych ze sprzedażą.

Bardzo dziękujemy rodzinie Jadackich za zorganizowanie tak ciekawego wyjścia i przekazanie nam tylu cennych informacji.

Wychowawczyni kl. 1f - Ewa Karpienia