Mistrzostwa Powiatowe i Międzypowiatowe w Koszykówce - relacja

9 grudnia nasza reprezentacja chłopców z klasy 6s wyruszyła na Mistrzostwa Powiatu Wołomińskiego w Koszykówce. Z relacji chłopców wynika, że zachwyciły ich warunki sportowe tamtejszej szkoły. Zwrócili uwagę na przestronne przebieralnie i ogromną halę sportową.  Nasi reprezentanci ochoczo przystąpili do rywalizacji i na początek rozgromili drużynę z Tłuszcza wynikiem 60:9.

Mecz finałowy z reprezentacją Radzymina okazał się o wiele trudniejszy. Jak twierdzą chłopcy „Radzymin grał na jednego zawodnika”, który miał 100% celność do kosza. Po ustawieniu odpowiedniej taktyki mecz po 1 kwarcie zaczął układać się po „naszej myśli”. Chłopcy nie odpuścili do końca, słuchali rad swojego trenera i dzięki współpracy i ogromnej determinacji doprowadzili do wyniku 29:21.
Zdobyli 1 miejsce uzyskując tym samym awans do Mistrzostw Międzypowiatowych.

Kolejny etap rozgrywek odbył się 15 grudnia. W Wołominie spotkały się tym razem reprezentacje Nasielska, Celestynowa, Legionowa, Piaseczna i Ząbek. Były to najlepsze drużyny z poszczególnych powiatów. Nasza reprezentacja – po losowaniu - pierwszy mecz grała z Nasielskiem. Chłopcy potraktowali ten mecz jak rozgrzewkę – wygrywając z dobrym przeciwnikiem 10 punktami. Kolejny mecz grali z drużyną z Legionowa. Spotkanie miało wysoki poziom. Jak twierdzą nasi zawodnicy „nie było łatwo… ale pomimo trudu i ogromnego wysiłku drużyny nie poddaliśmy się i ostatecznie wygraliśmy 1 punktem” Radości nie było końca, gdyż poziom meczu wskazywał, że wygrany może być mistrzem całego turnieju. Wygrana z Legionowem była przepustką do meczu finałowego. Ząbki i Piaseczno wytrwale walczyły o złoto. Relacja chłopców:
”Finał był ciężki, naszym przeciwnikiem byli zawodnicy z klubów koszykarskich… zgubiło ich to, że gdy wyszliśmy na prowadzenie zaczęli się kłócić i kompletnie pogubili się w grze". Pomimo ambitnej gry nasza reprezentacja nie oddała prowadzenia do końca i zwyciężyła wynikiem 15:9.

Po turnieju nasi wycieńczeni zwycięzcy z radością odebrali złote medale Mistrzostw Międzypowiatu w Koszykówce.

Chłopcy… GRATULUJEMY SERDECZNIE !!!

Brawa dla Pana Krzysia Uśmiech