Rejonowe Mistrzostwa w Koszykówce

17 listopada byliśmy gospodarzami Rejonowych Mistrzostw w Koszykówce. Przyjechały do nas reprezentacje dziewcząt i chłopców ze szkół z Kobyłki i Zielonki, które wygrały rozgrywki na szczeblu miejskim.

Pierwszy mecz- po losowaniu- przypadł naszym dziewczynkom, które w ogromnym stresie weszły na parkiet. Pomimo chęci i wielu prób, piłki nie wpadały do kosza, co niestety zaowocowało porażką. Z Zielonką, która prezentowała wysoki poziom przegrały 10:16. W następnym meczu Zielonka ograła Kobyłkę 23:4. Nasze dziewczęta przerwę wykorzystały na motywację i w następnym meczu – z Kobyłką pokazały swoje umiejętności. Wygrały 32:9. Pomimo dobrego meczu dziewczynki ostatecznie uplasowały się na 2 miejscu.

Pomiędzy meczami dziewcząt odbywały się mecze chłopców. Nasza reprezentacja była bezkonkurencyjna. Chłopcy od początku byli bardzo skupieni na grze. Pierwszy mecz z Kobyłką wygrali 12:4. Następny mecz Zielonka – Kobyłka zakończył się wynikiem 13:4. W meczu z Zielonką nasi chłopcy pokazali naprawdę dobrą grę. Byli aktywni w obronie i bardzo zmotywowani w ataku, wiele akcji kończyli celnymi rzutami. Ostatecznie wygrali wynikiem 30:7 plasując się tym samym na 1 miejscu. Wygrana chłopców sprawiła wszystkim ogromną radość.

Dziękujemy wszystkim reprezentantom szkoły za wiele godzin przygotowań i zaangażowanie podczas gry.

Po zakończeniu turnieju nastąpił miły akcent – nauczyciele otrzymali dyplomy dla szkół, a wszyscy zawodnicy - medale ufundowane przez naszą Radę Rodziców, której dziękujemy.