LATO W MIEŚCIE 2016

Program „Lato w mieście 2016”, który odbył się w wakacje w naszej szkole, zapewnił chętnym uczniom bezpieczne i pełne atrakcji wakacje. Przez dwa tygodnie, nauczyciele naszej szkoły organizowali dzieciom ciekawe zajęcia, wycieczki oraz rozmową i uśmiechem umilali im czas Śmiech

W zdrowym ciele zdrowy duch !

Uczniowie uczestniczyli w wyjściach do MOSiR na basen oraz kręgle. Duża część chłopców chętnie brała udział w rozgrywkach piłki nożnej jak również w innych zajęciach sportowych. Dla dziewcząt, choć jak się później okazało również dla chłopców, sposobem na nudę były zajęcia taneczne i muzyczne „Taniec połamaniec” i „Muzyka poważna na wesoło”. Przy muzyce mogli się zrelaksować i rozładować swoje emocje.  Rozwijali w ten sposób swoją aktywność fizyczną oraz zapoznali się z różnymi sposobami spędzania wolnego czasu.

Ciekawymi zajęciami okazały się zajęcia kulinarne: „Wiem co jem”. Grupa, poznała proste przepisy na zrobienie zdrowego i „małego co nieco”. Pod koniec zajęć odbywała się degustacja tego co przyrządzili Uśmiech PYCHA!!!

Ćwiczymy rączki!

„Quilling”, „Origami”, „Akademia Małego Artysty”, „Galeria rzeźby”, „Tęczowe barwy” były to zajęcia stworzone dla uczniów kochających sztukę i zabawy z plastyką. Chętnych nie brakowało. Rozwijali w ten sposób swoje zainteresowania. Wielu  z nich poznało ciekawe techniki, które z pewnością wykorzysta w przyszłości. Podczas tych zajęć powstało wiele ciekawych prac.

How are you?

Podczas naszego „Lata w mieście” dzieci nie zapomniały słówek z języka angielskiego. Zajęcia:  „Angielski na wesoło” oraz  „Interaktywny angielski”  zapewniły świetną zabawę z językiem obcym.

„Mały informatyk”

Komputer to nieodłączna część naszej rzeczywistości. Zajęcia komputerowe budziły największe zainteresowanie wśród uczestników „Lata w mieście”.

Witaj przygodo!

Uczestnicy „Lata w mieście” chętnie brali udział w wycieczkach i wyjazdach, które szkoła zorganizowała, aby jeszcze bardziej zróżnicować i uatrakcyjnić czas. Wyjazd do ZOO, Folwarku Bródno, Skansenu w Kuligowie, Kolorado, Multikina Targówek cieszyły naszych wychowanków. Z każdej wycieczki uczniowie wracali pełni energii z uśmiechem od ucha do ucha.

Pożegnania nadszedł czas...

Dwutygodniową przygodę zakończyła zabawa w podchody na terenie Ząbek, która doprowadziła grupę do Nadleśnictwa Drewnica. Uczniowie szukając wskazówek oraz zagadek ukrytych w naszym mieście dotarli do Nadleśnictwa. Droga była ciężka, a zadania nie takie proste, bo wymagające uwagi, sprytu i spostrzegawczości  :) Wszystkim się udało! Radość wypełniała serca dzieci,  kiedy to razem usiedli przy ognisku i pieczonych kiełbaskach.

Podczas „Lata w mieście” uczniowie nawiązali wiele przyjaźni i nowych znajomości. Mamy nadzieję, że przetrwają one do przyszłego roku Uśmiech
 Być może nasza szkoła ponownie będzie organizować letnie wakacje? Może się jeszcze spotkamy? Mrugnięcie