Tydzień kolorów

W drugim tygodniu maja w świetlicy „z innej bajki” obchodziliśmy tydzień kolorów.
Każdego dnia podczas zajęć dzieci dowiadywały się wielu ciekawostek na temat kolorów: ich znaczenia, wpływu na nastrój i zdrowie człowieka oraz tego, co symbolizują.

W poniedziałek rozmawialiśmy o tęczy, o tym jak powstaje oraz o barwach podstawowych i pochodnych, uczyliśmy się także mieszać kolory. Wtorek był dniem czerwonym, mówiliśmy przy tej okazji czym jest temperament i jakie są jego typy. Środa to dzień koloru żółtego, mówiliśmy o emocjach i przypominaliśmy sobie nazwy kolorów w języku angielskim. W czwartek królował u nas kolor niebieski, przy tej okazji rozmawialiśmy o tym, jak ważna dla człowieka jest woda. Piątek był zielonym dniem, kiedy to rozmawialiśmy o nadziei i przyrodzie. Podsumowaniem naszego kolorowego tygodnia była wesoła zabawa z balonami.

Każdego dnia wykonywaliśmy pracę plastyczną różnymi technikami- było rysowanie, kolorowanie, wyklejanie kuleczkami z bibuły, wycinanki oraz malowanie farbami. Każdy kto przyszedł ubrany na omawiany w poszczególnych dniach kolor mógł liczyć na mały słodki upominek.
To z pewnością nie ostatni taki kolorowy czas w naszej świetlicy. Nasyceni energią barw, zyskaliśmy nowe siły by z uśmiechem doczekać wakacji! Uśmiech

Wychowawcy
A. Baranek, A. Kołakowska, Ł. Szynwelski