MARSZ „KIERUNEK ŻYCIE, RODZINA” i Piknik Rodzinny.

W niedzielę 8 maja 2016 r. przez ulice Ząbek przeszedł marsz "KIERUNEK ŻYCIE I RODZINA". Głównym celem marszu było zamanifestowanie poparcia dla tradycyjnie rozumianej rodziny i ochrona życia każdego człowieka. Ulicami maszerowali mieszkańcy Ząbek, Marek i Zielonki.

W marszu wzięło udział także wiele osobistości życia publicznego, lokalnej i powiatowej władzy.
Marsz zakończył się w Parku Miejskim im. Szuberta w Ząbkach, gdzie odbył się Piknik Rodzinny.
Wśród wielu atrakcji przygotowanych dla dzieci jak i dorosłych na scenie prezentowały się szkoły, przedszkola, ośrodki kultury.

Również nasza szkoła miała okazję zaprezentować się na scenie. Koło Teatralne klas 4-6 zaprezentowało widowisko „Pani Twardowska”. Świetna gra naszych aktorów rozbawiła licznie zgromadzoną publiczność a uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności aktorskie i taneczne także poza szkołą.

Wystąpili:

Paulina Prusińska z kl. 5d (Konferansjer)

Ewelina Filip z kl 6b (Poeta)

Maksymilian Studzienny z kl. 6s (Pan Twardowski)

Gabriela Konca, Julia Rutkowska 6b (Mefistofeles)

Kacper Tyszka z kl. 6s (Pani Twardowska)

Konrad Pancerz z kl. 5d (Żołnierz)

Łukasz Mysiorski z kl. 6s (Szewc)

Szymon Jeżewski z kl. 6s (Patron Trybunału)

Julia Włodarska, Adriana Semeniuk, Oliwia Semeniuk, Maja Turek, Nikola Lipska, Zuzanna Gawińska z kl. 5d (Czarownice)

opiekun koła- K. Pasierb