Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole

22 kwietnia 2016 r. odbył się apel z okazji Dnia Ziemi. Uczniowie klasy 5c przygotowali przedstawienie pt. „Bajka o Jasiu Śmiecialskim”, a uczennice klasy 4c zaśpiewały piosenki o tematyce ekologicznej. Przedstawienie poruszało problem zaśmiecania lasów i skutków jakie dla zwierząt niesie takie zachowanie.

Uczniowie pod postaciami różnych zwierząt leśnych przybliżyli życie w lesie, pełnym śmieci i hałasu. Zachęcali do poszerzania swojej wiedzy na temat otaczającej nas przyrody, uwrażliwiali na potrzeby zwierząt leśnych i promowali pozytywne zachowania. Przedstawienie uświetniły piosenki: „Moja planeta” Majki Jeżowskiej i „Ziemia zielona wyspa”. Do dekoracji wykorzystano plakaty nawołujące do dbania o naszą planetę wykonane przez chętnych uczniów z klas IV-VI.

Nauczyciele przyrody.