Warsztaty telewizyjne

23 listopada uczniowie klas piątych wzięli udział w warsztatach telewizyjnych w ramach edukacji medialnej, na których dowiedzieli się jak wygląda tworzenie programu telewizyjnego „od kuchni” . Uczestnicy warsztatów mogli dowiedzieć się czym jest bluescreen, kto odpowiedzialny jest za realizację programu telewizyjnego a przede wszystkim sami mieli okazję wziąć w nagraniu czynny udział.

Uczniowie poznali cały sztab osób odpowiedzialnych za tworzenie programu m.in. realizatora obrazu - który nadzoruje prace oświetleniowców, realizatorów dźwięku i operatorów kamer - rejestrujących obraz i następnie wszystko skrzętnie montujących w jedną całość; jak również kierownika planu oraz główną osobę, która trzyma wszystko w ryzach i tworzy atmosferę programu – czyli prowadzącego.

Największą frajdą dla uczniów była możliwość wcielenia się w rolę pogodynek, komentatorów sportowych, reporterów czy reklamujących produkty co było nie lada wyczynem ponieważ program tworzony był „na żywo”. Wcielając się w rolę dziennikarzy telewizyjnych uczniowie przeprowadzali wywiady z nauczycielami będącymi na sali, odczytywali przygotowane informacje z czytnika, komentowali a pozostali uczestnicy mogli od razu zobaczyć efekt nagrania na ekranie. Niektórzy uczniowie próbowali także swoich talentów aktorskich w „anty-reklamie”, inni opowiadali także przed kamerami o swoich talentach.

Wszystkie poczynania uczniów uważnym okiem śledziła kamera a efekt pracy całej ekipy telewizyjnej będziemy mogli podziwiać wkrótce.
Już dziś zapraszamy na obejrzenie relacji, którą na pewno zamieścimy na stronie internetowej szkołyUśmiech

Wychowawcy klas 5