Konkurs „Nauka ekologii przez zabawę”

Konkurs skierowany jest do nauczycieli pracujących z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym i polega na zorganizowaniu i przeprowadzeniu najlepszej zabawy/gry edukacyjnej rozwijającej świadomość ekologiczną i promującą zachowania proekologiczne wśród dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Konkurs zorganizowany zostanie w dwóch kategoriach: edukacja przedszkolna (przedszkola) i edukacja wczesnoszkolna (szkoły podstawowe kl. I-III).

W Konkursie mogą wziąć udział nauczyciele pracujący z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, zarówno w placówkach publicznych jak i niepublicznych mających siedzibę na terenie powiatu wołomińskiego.

Konkurs trwa od 18 listopada do 14 grudnia 2015 r. ostatni dzień przyjmowania prac konkursowych).
Każda praca złożona w konkursie powinna składać się z dokładnego, szczegółowego opisu zabawy/gry edukacyjnej wraz z opisem rekwizytów, jeżeli są w niej używane. Ponadto należy opisać planowane efekty zabawy/gry i sposób jej oddziaływania na świadomość ekologiczną uczestniczących w niej dzieci.
Jeden uczestnik może złożyć tylko jedną pracę w konkursie.
Prace należy składać w formie papierowej w zapieczętowanej kopercie, w siedzibie Urzędu Miejskiego w Wołominie do 14 grudnia 2015 r. - decyduje data wpływu. Prace zostaną ocenione przez jury powołane przez organizatora.

W konkursie zostaną przyznane nagrody w dwóch kategoriach: przedszkole i szkoła podstawowa (kl. I-III), za zajęcie miejsc od pierwszego do trzeciego. Oprócz nagrody dla autora zabawy/gry, nagrodzona zostanie również placówka – przedszkole, szkoła, w której zatrudniony jest nauczyciel (wg informacji na zgłoszeniu). W konkursie przewidziano nagrody za zajęcie miejsca od I do III w każdej z dwóch powyższych kategorii:
- indywidualne dla autorów prac – tablety,
- dla przedszkola lub szkoły, w której pracuje autor – za I miejsce – laptop, za II i III miejsce cyfrowe aparaty fotograficzne. Laureaci otrzymają ponadto dyplomy, a wszyscy uczestnicy podziękowania za uczestnictwo w Konkursie.
Łącznie zostanie przyznanych: 12 nagród, w tym: 6 tabletów dla laureatów indywidualnych oraz 2 laptopy i 4 cyfrowe aparaty fotograficzne dla przedszkoli i szkół.

Konkurs „Nauka ekologii przez zabawę” jest dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie (www.wfosigw.pl)

Szczegółowe informacje o zasadach i o przebiegu konkursu zawiera regulamin (do pobrania poniżej).

Osoba kontaktowa:
Konrad Olszewski, tel. 22 763 30 88 wew. 188, konrad.olszewski@wolomin.org.