„Patriotyzm w sercu dziecka” – wyniki konkursu recytatorskiego

6 listopada 2018 roku w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej pod hasłem „Patriotyzm w sercu dziecka”.

Na początku odbyła się prezentacja, podczas której dowiedzieliśmy się bardzo ważnych informacji z historii naszego kraju. Prezentacja została zakończona quizem, który wypadł rewelacyjnie.

Pięknym akcentem podczas konkursu był występ uczennic z klasy 2a, które zaśpiewały 2 piosenki.

Członkowie komisji oceniając wykonania brali pod uwagę dobór repertuaru, opanowanie pamięciowe tekstu, zaangażowanie emocjonalne i pomysłowość interpretacji, dykcja oraz ogólny wyraz artystyczny.
Dzieci recytowały utwory znanych polskich poetów. Uczniowie prezentowali wysoki poziom artystyczny. Bardzo poważnie podeszli do tego zadania. Po wysłuchaniu pięknych recytacji wszystkich uczestników konkursu, komisja musiała podjąć trudną decyzję i nagrodzić najlepszych. Po długiej naradzie przyznała następujące miejsca:

I miejsce:

Bartek Deoniziak kl. 2a
Adam Bryś kl. 0

II miejsce:

VergineVanetsyan kl. 0a
Wiktoria Molenda kl. 1f

III miejsce:

Paweł Krzemiński kl. 0a
Paulina Murawska kl. 2d

Wyróżnienia:

Marysia Szewcow kl. 0a
Hania Bernatek kl. 0a

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a wychowawcom dziękujemy za współpracę.

Anna Baranek
Róża Wiktorowska-Miezianko