NIEPODLEGŁA

Klasa If oficjalnie zaczęła obchody stulecia wolnej Polski. Uczniowie stworzyli kącik patriotyczny na tle własnoręcznie wykonanych prac w barwach narodowych – bieli i czerwieni. Wśród zgromadzonych eksponatów nie mogło zabraknąć flagi, portretu Józefa Piłsudskiego, opowieści związanej z jego osobą oraz hymnu. Kwiaty zwieńczyły całość kompozycji, która codziennie uzupełniana będzie kolejnymi okazami.

Dzięki scenkom dramowym dzieci mogły przekonać się jak wyglądały rozbiory Polski oraz poczuć emocje towarzyszące dzieleniu kraju, a następnie jego połączeniu. Miały okazję przekonać się na czym polega wolność, czym się charakteryzuje.

Krótkie filmy edukacyjne dostosowane do wieku pozwoliły utrwalić zdobytą wiedzę na temat symboli narodowych oraz poznać losy naczelnika państwa.

Tworzenie mapy myśli i graficzne zapisy ważnych dla nas słów to tylko niektóre formy pracy, jakie stosowaliśmy podczas zajęć.

Jutro czeka nas kolejna porcja wiedzy historycznej. Nie ominiemy również zadań matematycznych nacechowanych polskością.

Bądźmy dumni z Polski. Wspierajmy się i dogadujmy. To fundamentalne zasady patriotyzmu.

Wychowawczyni kl.If – Ewa Karpienia