Projekt „Matematyka z klasą” w klasie II D

W tym roku szkolnym nasza klasa realizuje projekt „Matematyka z klasą”. Jest to ciekawy cykl lekcji matematyki, który ma nam udowodnić, jak atrakcyjna i przydatna jest ta dziedzina nauki.

Poszczególne zajęcia pokażą zastosowanie matematyki w architekturze, projektowaniu mody, dietetyce, ekonomii czy logistyce. Na początku dowiedzieliśmy się „Jak się uczyć koncentracji uwagi”. Byliśmy zaskoczeni, że nasze emocje, wyobrażenia, myśli mają wpływ na naszą pracę, naukę i w konsekwencji wpływają na oceny. Dlaczego czasem trudno nam się skoncentrować? Powodów jest wiele, a my jesteśmy już ich świadomi. Nie chcemy odrabiać prac domowych przez godzinę jak dziewczynka w filmie. Wiemy, że można to zrobić krócej a potem iść się pobawić. Instrukcja „Jak poradzić sobie z trudnym zadaniem?” będzie nam się przypominała nie tylko przed każdym sprawdzianem, ale również każdą lekcją.

Uczniowie klasy II d