Projekt z Żabcią w 2a

Wszystko zaczęło się od występu zielonej, pluszowej żabki podczas  Turnieju Wiosennego klas 1 -3. Moi uczniowie bardzo ją polubili i zaopiekowali się smutną i zagubioną wówczas Żabcią. Nieoczekiwanie pomysł Milenki i Weroniki  przerodził się w dziecięcy projekt pod hasłem: „Przygody Żabci”. Szybko podchwyciły go inne dzieci i chętnie  zaczęły zabierać żabkę  do swoich domów.

W  specjalnie założonym  pamiętniku, za każdym  razem  pojawiały się ciekawe  opisy  wspólnych  działań,  często poparte  zdjęciami. Żabcia była z nami każdego dnia w szkole i jeździła na szkolne wycieczki. Za każdym razem ktoś inny był odpowiedzialny za jej bezpieczeństwo i dobre samopoczucie. Popołudnia i weekendy spędzała nadal w domach z dziećmi.

Projekt ten sprawił nam wiele radości. Wszystkie dzieci, które włączyły się z własnej woli do wypełnienia tego zadania prześcigały się w pomysłach na uatrakcyjnienie popołudnia żabie. Rozwijały dzięki temu nie tylko swoją kreatywność, ale uczyły się też postaw empatycznych, uwrażliwiając się na potrzebę pomocy wobec słabszych. Opieka nad Żabcią była również okazją do koleżeńskich spotkań i lepszej integracji uczniów w naszej klasie.

Jeśli nie wierzycie, to zapraszam do obejrzenia zdjęć…

Anna Rybicka - wych.2a