DZIEŃ EUROPEJSKI

4 czerwca 2018 roku odbył się w naszej szkole kolorowy Dzień Europejski. Każda klasa miała za zadanie zaprezentować kulturę wybranego kraju, jego tradycje i zwyczaje. Szkoła wypełniła się stoiskami, na których można było spróbować najpopularniejszych dań, poznać historię lub usłyszeć kilka ciekawostek na temat konkretnego zakątka Europy. Swoją ciekawość mogliśmy również zaspokoić oglądając przygotowane przez reprezentantów klas występy. Litewska kołysanka, Ed Sheeran lub Abba to tylko jedne z wielu popisów wokalnych, które zachwyciły publikę.

Nie zabrakło też pokazów tanecznych. Do wspólnej zabawy porwały uczniów i nauczycieli kankan, zorba i belgijka. Po części artystycznej na patio czekał na nas smaczny poczęstunek.

Karolina Szafrańska, kl. III a