„Młodzieżowe Wirtualne Zeszyty Historyczne” cz. II

- PODSUMOWUJĄCA DEBATA HISTORYCZNA

28 maja w VIII Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława IV w Warszawie odbyła się debata podsumowująca drugą cześć projektu „MŁODZIEŻOWE WIRTUALNE ZESZYTY HISTORYCZNE”.

Na uroczystość przybyło wielu znamienitych gości, między innymi: posłowie, senatorowie, przedstawiciele władz miasta, dyrektorzy placówek oświatowych, radni, nauczyciele, uczniowie.

Uczniowie z poszczególnych szkół z Warszawy, Ząbek i Ossowa prezentowali Szkolne Zeszyty Historyczne, które zwyciężyły w konkursach, w danej szkole.

Młodzieżowe "Wirtualne Zeszyty Historyczne" to projekt upamiętniający między innymi 100 rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920. Projekt Wirtualnych Zeszytów Historycznych ma za zadanie wykorzystanie platformy edukacyjnej do poznania i publikacji prawdy historycznej o Bitwie Warszawskiej 1920r. Umieszczone na stronie wirtualna-historia.pl i wytworzone przez uczestników konkursu materiały, posłużą do stworzenia Wirtualnego Pomnika/ Muzeum Bohaterów i Miejsc Wojny Polsko-Bolszewickiej 1920r.

Motto Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Historycznej w Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości brzmiało: "Miejsca Pamięci Narodowej na Mazowszu - walki Polaków o odzyskanie niepodległości, ze szczególnym uwzględnieniem Bitwy Warszawskiej 1920 r." (lata 1914-1921).

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 6c - Jakub Romański i Tymoteusz Walerzak oraz uczeń klasy 7d - Mateusz Predi. Zaprezentowali swój zeszyt zatytułowany „ZA NASZĄ I WASZĄ WOLNOŚĆ” i zajęli III miejsce w kategorii szkół podstawowych.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Koordynatorki projektu: