ROZKODOWAĆ „LATARNIKA”!

Klasa 7d podczas omawiania lektury „Latarnik” w oryginalny sposób zmierzyła się z tekstem noweli Henryka Sienkiewicza.

Pierwszym zadaniem do tekstu było samodzielne przygotowanie (mini)Lapbooka – czyli opracowania lektury na zasadzie folderu/teczki z najważniejszymi informacjami według własnego pomysłu.

Na kolejnych zajęciach sala lekcyjna stała się latarnią morską a uczniowie zostali w niej zamknięci (!) Aby wyjść z sali na przerwę, musieli wykonać zadania związane z postacią Skawińskiego – głównego bohatera lektury.

Praca w 3 grupach odbywała się na zasadach „Escape Room” - pokoju zagadek. Uczniowie zmierzyli się z zagadkami logicznymi, skojarzeniowymi, na spostrzegawczość, na kreatywność a także wymagającymi odrobiny sprytu… Każda grupa miała przygotowany stół a na nim zadania oraz potrzebne rekwizyty (mapy, ilustracje, część zadań wymagała zeskanowania kodu QR czy rozwiązania rebusu). Na wykonanie kompletu zadań uczniowie mieli 40min – wtedy mogli otrzymać klucz.

Wszystkim grupom udało się poprawnie rozwiązać zagadki i mogli opuścić salę, niektórzy mieli jednak krótszą przerwę... Mrugnięcie

KP