Zabawy z kolorowymi kubeczkami w klasie Id

Jak rozwijamy logiczne myślenie i umiejętności matematyczne?

Koniecznie z wykorzystaniem kolorowych kubków. Uwielbiamy uczyć się poprzez praktyczne działanie, ruch, manipulacje. Podczas zabawy ćwiczymy także rozróżnianie kolorów, orientację przestrzenną i percepcją wzrokową. Zanim zaczęliśmy zabawy kubeczkowe budowaliśmy: wieże, domki, twierdze, garaże dla samochodzików, zamki i wszystko co tylko podsunęła nam wyobraźnia.

Potem odtworzyliśmy wieżę, którą zbudowała nam nasza Pani, następnie odwzorowaliśmy wieżę na podstawie rysunku schematycznego. To nie były trudne zadania. Najtrudniejszym okazało się ułożenie 81 kolorowych kubków w taki sposób, żeby dany kolor kubka nie powtarzał się w linii zarówno pionowej, jak i poziomej. Popatrzcie jak się bawiliśmy Uśmiech