„Gliniane Baranki” czyli warsztaty ceramiczne w klasie 1F

W ostatnim czasie klasa 1 F miała możliwość uczestniczyć w warsztatach ceramicznych i poznać tajniki pracy z gliną. Dzięki spotkaniu z Panią Elą uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat zastosowania i obróbki gliny.

Podczas bezpośredniego kontaktu, z tym plastycznym tworzywem, uczestnicy rozwijali umiejętności manualne, pobudzali wrażliwość, uczyli się wytrwałości i cierpliwości.

Ponadto uczniowie zdobyli wiedzę, dzięki której będą mogli, w przyszłości, tworzyć własne formy ceramiczne użytkowe i artystyczne. Zapoznali się również z procesami obróbki ceramiki, zdobieniem i szkliwienie.

Warsztaty ceramiczne bardzo podobały się uczniom. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Uczniowie klasy 1f
wraz z wychowawcą