UWAGA!

W Internecie pojawiła się niebezpieczna gra komputerowa "Niebieski Wieloryb", powstała w Rosji i jest aktualnie coraz bardziej popularna wśród dzieci w wieku od 10 do 15 lat. Uczestnicy gry rejestrują sie na stronie internetowej, podając pełne dane osobowe, w tym swój numer telefonu, na który następnie otrzymują zadania do wykonania. Codziennie otrzymują jedno ustalone zadanie. Zadania polegają mi. in. na samookaleczeniu, oglądaniu w Internecie filmów z treściami sadystycznymi czy też wykonywaniu innych podobnych zadań.

W ostatni piędziesiąty dzień uczestnik otrzymuje zadanie skoku z wysokiego budynku i odebranie sobie tym samym życia. Niestety, można spodziewać się, że gra będzie docierać do coraz większej liczby dzieci, które są podatne na tego rodzaju manipulacje - informuje kuratorium oświaty i przestrzega przed grą "Niebieski Wieloryb", która może być śmiertelnie niebezpieczna!

Cyberbezpieczeństwo w szkołach – list Minister Edukacji Narodowej