O znaczeniu powietrza w klasie 3d

W zeszłym tygodniu w ramach zajęć lekcyjnych poruszyliśmy bardzo ważny temat dotyczący nas wszystkich. Rozmawialiśmy o znaczeniu powietrza dla naszego życia. Dowiedzieliśmy się co je zanieczyszcza i jakie są tego skutki. Wspólnie zastanawialiśmy się w jaki sposób my sami możemy zadbać o to, by powietrze którym oddychamy było czyste i korzystnie na nas wpływało. Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że nawyki jakie codziennie nam towarzyszą mają takie negatywne konsekwencje.

Dzięki zajęciom lekcyjnym uświadomiliśmy sobie, że nasze zdrowie i życie zależy w dużej mierze od nas samych, że Ziemia na której mieszkamy jest w naszych rękach. Podsumowaniem naszych zajęć było przygotowanie plakatów zachęcających ludzi do dbania o czyste powietrze. Plakaty zawisły na naszym szkolnym korytarzu.

Z racji nadchodzącej wiosny zachęcamy wszystkich, by zamienili auta na super rowery i ograniczali tym samym emisję spalin do powietrza. Pamiętajcie, by wyłączać zbędne odbiorniki prądu, oraz segregować odpady. Wspólnie starajmy się dbać o naszą planetę.

Pozdrawiamy klasa 3 d
z Wychowawcą Panią Moniką Radzio