DEBATA HISTORYCZNA

„BITWA WARSZAWSKA 1920 ROKU”

7 marca w Gimnazjum nr 2 w Ząbkach odbyła się debata podsumowująca pierwszą cześć projektu WIRTUALNE MŁODZIEŻOWE ZESZYTY HISTORYCZNE.

Na uroczystość przybyło wielu znamienitych gości między innymi: posłowie, senatorowie, przedstawiciele władz miasta, dyrektorzy placówek oświatowych, radni, nauczyciele, uczniowie.

Uczniowie z poszczególnych szkół z Ząbek i Ossowa prezentowali Szkolne Zeszyty Historyczne, które zwyciężyły w konkursach, w danej szkole.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 6a: Agnieszka Stepuch, Julia Poślad, Kinga Krasnodębska, Katarzyna Przybytniak, Julia Zakrzewska, Sylwia Dąbrowska, autorki zwycięskiego projektu. Uczennice zaprezentowały swój zeszyt zatytułowany „Od zera do bohatera, czyli drogą życia ks. Ignacego Skorupki”.

Druga część spotkania poświęcona była konkursowi wiedzy zatytułowanemu „Bitwa Warszawska 1920r.”

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów rywalizowali między sobą odpowiadając na pytania. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 6b: Magdalena Borzęcka, Piotr Penkala, Kacper Bańkowski. Uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani, a jury miało nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców. Ostatecznie nasza szkoła zajęła wysokie II miejsce.

Na koniec wszyscy uczestnicy debaty otrzymali pamiątkowe koszulki, a zwycięzcy nagrody. To była wyjątkowa lekcja historii.

Gratulujemy!

Koordynatorki projektu