Podsumowanie projektu BEZPIECZNA +

Nasza szkoła od września do stycznia brała udział w realizacji programu Ministerstwa Edukacji Narodowej "Bezpieczna+". Celem programu była poprawa bezpieczeństwa uczniów przez prowadzenie działań we współpracy z instytucjami zajmującymi się sprawami bezpieczeństwa, sprzyjającymi kształtowaniu postaw i nawyków bezpiecznego zachowania.

Uczniowie klas młodszych zostali przeszkoleni w zakresie znajomości zasad ruchu drogowego przez Policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego . Wszyscy uczniowie otrzymali odblaski z logo szkoły i wzięli udział w konkursach plastyczno-technicznych "Bezpieczni na drodze, bezpieczni w szkole".
Nasi uczniowie brali również udział w warsztatach i szkoleniach z udzielania pierwszej pomocy (wykorzystaliśmy do tego nasze szkolne fantomy) przeprowadzonych przez ratowników Grupy DSF oraz przez funkcjonariuszy ząbkowskiej Straży Miejskiej.

W tym czasie w Naszej "Jedyneczce" organizowaliśmy moc konkursów plastycznych i wiedzy o przeciwdziałaniu agresji, nietolerancji i przemocy, również tej w cyberprzestrzeni. Dzieci i młodzież szkolna brała udział w warsztatach oraz przedstawieniach profilaktycznych o bezpieczeństwie w szkole, stosowaniu używek i konsekwencjach z tego płynących.

Uczniowie "Jedyneczki" mają wielkie serca i ogromna chęć pomagania tym najbardziej potrzebujących. Dzięki wspaniale działającym świetlicom i nauczycielom tam pracującym oraz wychowawcom i opiekunom samorządu udało się zorganizować wśród naszych uczniów zbiórki żywności, odzieży, środków czystości, gier, zabawek oraz książek, które zostały przekazane chociażby do domu samotnej matki, ośrodka przed adopcyjnego dla maluszków, zaprzyjaźnionego oddziału szkoły specjalnej oraz dla naszych braci mniejszych, czyli schroniska dla zwierząt. Uczniowie z klas młodszych wykonali również kartki pocieszajki dla wielkich małych bohaterów z oddziału onkologicznego Centrum Zdrowia Dziecka.

Działania te mają swoją kontynuację mimo zakończenia programu bo wiadomo, pomagając innym sami stajemy się lepszymi ludźmi.

Wszystkim uczniom, rodzicom i całemu gronu pedagogicznemu dziękujemy za pomoc i wsparcie.

Koordynatorzy
Jolanta Zawadzka