Lekcja o Afryce w klasie 3H

W ostatnim tygodniu w rolę nauczyciela w naszej klasie wcieliła się Maja. Poprowadziła lekcję o Afryce.

Maja pokazała nam bardzo ciekawą prezentację o Afryce. Oglądaliśmy interesujące filmy o zwierzętach i rozwiązywaliśmy krzyżówki. Każdy z nas dostał specjalne zadanie do rozwiązania. Wysłuchaliśmy też bardzo zabawnej piosenki pt. „ Afryka dzika”.

Maja pokazała nam swoje zdjęcia z wakacji z Egiptu. Opowiedziała nam dużo ciekawostek o tym kraju. Dowiedzieliśmy się też, że była tam aż dwa razy. Na koniec mogliśmy zadawać Mai pytania. Mimo, że mieliśmy ich bardzo dużo świetnie sobie z nimi poradziła. Dzięki tej lekcji Afryka nie jest już dla nas tak odległym i tajemniczym kontynentem .
To była naprawdę bardzo ciekawa i pouczająca lekcja. Teraz każdy z nas marzy o podróży do Afryki Uśmiech

Nina Kalinowska z mamą Iwonką