Jak pomóc zwierzętom przetrwać zimę? - ciekawa prelekcja z udziałem Pani Agnieszki Sokołowskiej z Nadleśnictwa Drewnica w Ząbkach

W ostatnim czasie świetlica szkolna zorganizowała spotkanie z pracownikiem Ząbkowskiego Nadleśnictwa Drewnicy Panią Agnieszką Sokołowską.

Podczas tego spotkania dzieci dowiedziały się w jaki sposób mogą pomóc zwierzętom przetrwać zimowy okres. Dzieci z wielkim  entuzjazmem oglądały przygotowaną prezentacje z której dowiedziały się wiele przydatnych informacji.

Pani Agnieszka uczyła dzieci czym można dokarmiać ptaki, by nie zrobić im krzywdy. Tłumaczyła kto może dokarmiać dzikie zwierzęta, prezentowała różne gatunki ptaków itp.  Zachęcała do robienia własnoręcznie wykonanych karmników czy butelek obfitości dla zwierząt.

Niewątpliwie dzieciom bardzo podobało się to spotkanie czego dowodem była na koniec burzliwa dyskusja.
W nagrodę dzieci otrzymały od Pani Agnieszki kolorowe odblaski oraz kule tłuszczowe dla ptaków, które zwiesiliśmy tuż przy szkole modułowej.

Dziękujemy za wizytę !

Nauczyciele świetlicy: