Teatralna lekcja

Przed feriami klasa 6d zaprosiła młodszą klasę - 3d na klasowe przedstawienie z piosenką, które przygotowali uczniowie. Scenariusz pochodził z podręcznika a pomysł wystawienia omawianego tekstu narodził się w czasie czytania go na lekcji „z podziałem na role”, gdy tematem był dramat i teatr.

„Podwórkowy happening” to opowieść o tym jak można stworzyć „coś z niczego”, o tym ile tkwi w nas kreatywności i różnych pomysłów - wystarczy tylko chcieć popracować nad ich realizacją. Grupce przyjaciół udało się wspólnie zorganizować happening. Dzięki niemu dowiedzieli się oni wiele o sobie oraz na happeningu skorzystało też ich miejsce spotkań – osiedlowe podwórko, które zostało posprzątane i wyposażone w sprzęt do zabawy.

Uczniowie klasy 6d mieli okazję do występu przed publicznością – co nie jest prostym zadaniem oraz do zaprezentowania swoich aktorskich talentów. Publiczność nagrodziła aktorów gromkimi brawami co było najlepszą oceną wspólnej pracy klasy.

Bardzo dziękujemy Pani Monice Radzio i klasie 3d za ciepłe słowa i przybycie do nas.

K. Pasierb i klasa 6d