Spotkanie z fizyką dla najmłodszych! - warsztaty z rodzicem w klasie 2h

Dnia 2 grudnia naszą klasę odwiedził Pan Michał, tata Dominika. Podczas wizyty zapoznaliśmy się z ciekawymi zjawiskami z dziedziny fizyki. Mieliśmy okazję precyzyjnie mierzyć temperaturę naszego otoczenia jak również naszą, na bieżąco obserwować jej zmiany pod wpływem czynników zewnętrznych. W tym celu wykorzystaliśmy kamerę termowizyjną. Zapoznaliśmy się też z noktowizorem, umożliwiającym widzenie w ciemności oraz z działaniem światła ultrafioletowego i zachowania obiektów podczas oświetlania ich tym światłem. Pan Michał opowiedział o praktycznych możliwościach zastosowania prezentowanych urządzeń w sferze cywilnej i wojskowej. W przystępnej i zrozumiałej dla dzieci formie zaprezentował również zasady bezpiecznego użytkowania zabawek imitujących broń. Dzieci zrozumiały, jak niebezpieczne mogą okazać się ich zabawki oraz jak ogromną krzywdę mogą wyrządzić nieumyślnym, niecelowym działaniem.

Występ Pana Michała zakończył się radosnym pożegnaniem i obietnicą powtórnych odwiedzin, na które z niecierpliwością oczekujemy.

Serdecznie dziękujemy!

Klasa II h z wychowawczynią,