Klasa IIe „na leśnej dróżce”

Październik to czas wielkich zmian w przyrodzie. Naszą szczególną uwagę zwracają drzewa. Ich liście zachwycają kolorami, a owoce inspirują do tworzenia ciekawych budowli i kompozycji. Uczniowie klasy II e wykorzystali dary jesieni na wiele sposobów: wykonali ludziki z kasztanów i żołędzi, liściaste stworki oraz kolorowe bukiety. Wykonali również papierowe postaci ptaków. Temat lasu okazał się źródłem pięknych prac, które ozdobiły salę lekcyjną.

Dzieci miały okazję poznać wiele ciekawostek na temat drzew występujących w lasach Mazowsza, m.in. za sprawą wizyty dziadka jednego z uczniów, który wykonuje zawód leśnika. Spotkanie okazało się kopalnią wiedzy nie tylko na temat pracy leśnika, ale również zwierząt żyjących w lasach, sposobach ich ochrony i zasadach zachowania, w przypadku spotkania z dzikim zwierzęciem. Każdy uczeń otrzymał od naszego Gościa prezent w postaci książeczki pełnej fotografii oraz informacji o roślinach i zwierzętach leśnych.
   Wszyscy uczniowie zgodnie stwierdzili, że las to wyjątkowe miejsce, które najpiękniej wygląda jesienią.

Justyna Ryszawa-Białek