Klasa 3a i 3b poznaje grzyby

Zbieranie grzybów było i jest bardzo popularne. Grzyby są cenionym artykułem spożywczym, ale mogą też stać się przyczyną śmiertelnych zatruć pokarmowych. Przed groźnymi lub śmiertelnymi zatruciami można się jednak uchronić. Temu celowi służy Wystawa Grzybów organizowana każdego roku przez Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Warszawie na którą wybraliśmy się 7 października.

W skład wystawy wchodzą 63 atrapy grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących, jak również grzyby świeże, pogrupowane pod kątem ich podobieństwa zewnętrznego. Okazy prezentowane są w otoczeniu drzewek, krzewów i innych elementów runa leśnego, które tworzą niepowtarzalną atmosferę lasu w samym centrum Warszawy. Całość wzbogacona jest planszami edukacyjnymi, ilustrującymi różnice między poszczególnymi gatunkami grzybów oraz przedstawiającymi podstawowe zasady ich zbierania. Podczas wystawy oglądaliśmy film edukacyjny, dotyczący najbardziej znanych grzybów jadalnych i trujących oraz reguł grzybobrania. Każdy z nas otrzymał broszurkę w formie składanki pt. „Bezpieczne grzybobranie”. Wycieczka była pouczająca. Będziemy pamiętać i stosować się do udzielonych nam rad i pouczeń.

Klasa 3a i 3b